Artykuły

Odkurzacz centralny – najlepsze rozwiązanie dla alergików?

odkurzacz centralny dla alergików

Wyobrażasz sobie dom bez odkurzacza? Prawdopodobnie nie. Urządzenie to pozwala szybko i sprawnie posprzątać całe mieszkanie, usuwając z niego wszelkiego rodzaju zabrudzenia – w tym przede wszystkim kurz. Obecnie na rynku ilość modeli odkurzaczy jest ogromna. Wśród nich wysoką pozycję zajmują odkurzacze centralne. Dziś przyjrzymy się temu właśnie urządzeniu – z tym, że z perspektywy alergików, bo jeśli chodzi o kurz i pyłki oraz ich usuwanie, to właśnie alergicy mają z tym ogromny problem.

Odkurzacz tradycyjny – dlaczego to za mało?

Przede wszystkim dlatego, że powietrze zużyte przez tradycyjny odkurzacz cały czas pozostaje w pomieszczeniu. Nawet jeśli urządzenie jest nowoczesne, wzbogacone o wysokiej klasy filtry, to powietrze – pełne kurzu i drobnoustrojów, wydmuchiwane przez tylny lub boczny korpus odkurzacza, wraca do pokoju. A właściwie nigdy go nie opuszcza. I pobudzone krąży w powietrzu, mocno drażniąc cały układ oddechowy alergika. Wina leży więc w całym sposobie działania odkurzacza tradycyjnego.

Odkurzacz centralny – powody, dla których jest najlepszym przyjacielem alergików

Odkurzacz centralny montowany jest najczęściej w pomieszczeniach gospodarczych – z dala od miejsc, w których przebywają domownicy. Dodatkowo powietrze wydmuchiwane jest poza budynek, dzięki jednostce zewnętrznej. Wyeliminowany zostaje więc problem niekorzystnej cyrkulacji zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniu mieszkalnym. Kurz, drobnoustroje, wszelkiego rodzaju zabrudzenia usuwane są bardzo skutecznie i zarówno wyposażenie pokoju, jak i powietrze wypełniające dane pomieszczenie stają się czyste – przede wszystkim pozbawione alergenów. Dodatkowo odkurzacz centralny zasysa brudy z tak dużą mocą, że nie mają one nawet szansy odkładać się na samej końcówce ani wewnątrz rur.

Chcesz, żeby Twój odkurzacz centralny działał jeszcze efektywniej, a korzystanie z niego było wygodniejsze? Sprawdź, jakie akcesoria do odkurzacza centralnego warto kupić.

Odkurzacz centralny dla alergików – na co warto zwrócić uwagę

Alergicy powinni zainteresować się przede wszystkim odkurzaczami centralnymi pozbawionymi worków na śmieci, aby uniknąć „stania” kurzu wewnątrz budynku. Warto też w takim przypadku zrezygnować z instalowania szufelek – szczególnie w wiatrołapie, bo choć są wygodnym dodatkiem, to niestety wykazują skłonność do zagrzybiania ze względu na wilgoć panującą w pomieszczeniu. Jeśli więc zależy Ci na odkurzaczu centralnym z szufelkami, dokładnie przemyśl ich umiejscowienie.

Uwolnij się od wiecznego kataru, kichania, swędzenia i wysypki. Wymień obecnie stosowany, tradycyjny odkurzacz na jego nowoczesny, centralny zamiennik i ciesz się nie tylko wygodniejszym i szybszym sprzątaniem, lecz przede wszystkim czystszym powietrzem! Bez kurzu, roztoczy, grzybów.

powiązane posty