Artykuły

Wentylacja w małym biurze – jaką wybrać, żeby zadbać o komfort i zdrowie pracowników?

wentylacja w malym biurze

Jesteś w stanie wyobrazić sobie w obecnych czasach pomieszczenie biurowe pozbawione klimatyzacji? Zapewne nie byłoby to najprzyjemniejszym miejscem do spędzenia ośmiogodzinnego dnia pracy. Ani najzdrowszym. Wierzymy więc, ze dzisiejszy temat – wentylacja w małym biurze – zainteresuje zarówno dowodzących biurem, jak i tych, którzy odpowiadają za wznoszenie kolejnych budynków biurowych.

Wentylacja w małym biurze – jakie daje korzyści?

Bo korzyści, jakie daje wzbogacenie biura o wysokiej klasy wentylację jest co najmniej kilka. Po pierwsze – komfort. Wynikający z dostępu do świeżego, chłodnego powietrza. Niezwykle cennego szczególnie w upalne dni. Ale również tego, że bardzo często nowoczesne systemy wentylacyjne mogą być obsługiwane nawet przy pomocy smartfona czy komputera. Po drugie i prawdopodobnie najważniejsze – zdrowie (czy dobra wentylacja może uratować życie? O tym pisaliśmy tutaj). Wdychanie powietrza pozbawionego nadmiernej wilgoci, kurzu i bakterii. Po trzecie – oszczędność „uciekającego” ciepła, a więc pieniędzy. Do tego jednak potrzebne jest pójście o krok dalej i zamontowanie wentylacji wzbogaconej o system rekuperacyjny. Co to właściwie oznacza?

Wentylacja w małym biurze wzbogacona o rekuperator – zestaw idealny?

Zwykła wentylacja mechaniczna jest systemem, który pozwala wyłącznie na pozbycie się zużytego powietrza z pomieszczenia i zastąpienie go nowym, świeżym, chłodnym. Dla wielu pracodawców i budowniczych opcja ta wydaje się wystarczającą. Warto jednak zauważyć, że kiedy wentylacja zostaje wzbogacona o rekuperator, otrzymywane powietrze jest znacznie czystsze – pozbawione roztoczy, bakterii i pyłków. Wszystko dzięki obecności dodatkowych filtrów wysokiej jakości. To przekłada się na znacznie mniejszą ilość chorób i zwolnień lekarskich pozostawionych na biurku pracodawcy. Dodatkowo powietrze pobierane z zewnątrz przechodzi przez proces ogrzewania, co wiąże się ze znacznie mniejszymi stratami cieplnymi. To z kolei oznacza dodatkową oszczędnością finansową.

Nowoczesna automatyka pozwala na stworzenie rekuperacji z prawdziwego zdarzenia – z czujnikami wilgoci i temperatury i systemem obsługi zintegrowanym z urządzeniami mobilnymi. To z pewnością daje pracownikom ogromny komfort, a tego, jak istotna jest ta kwestia chyba wszyscy są świadomi. W pracy spędzamy przecież znaczą część większości dni.

Małe biura potrzebują odpowiedniej wentylacji i rekuperacji tym bardziej, że cechują się mniejszym metrażem, a więc wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i wilgoć gromadzą się w nich o wiele szybciej. Pomyśl więc o tym – o zdrowiu aktualnych i przyszłych pracowników oraz własnym,  a następnie wybierz firmę, która będzie w stanie na Twoje zlecenie stworzyć wysokiej jakości instalację rekuperacyjną, i to w krótkim czasie oraz przystępnej cenie.

 Jeśli jeszcze takiej nie znalazłeś, polecamy się my – TermWent. Firma o wieloletnim doświadczeniu w branży, korzystająca z najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i technologicznych; której priorytetem jest całkowita satysfakcja klienta.

powiązane posty